Kış Bahçesi Nedir?

Uncategorized

Kış Bahçesi Nedir?

Kış bahçesi sağladığı avantaj ve güzellikler ile şehir hayatımızda yerini almaktadır. Yaz ve bahar mevsimi boyunca gün boyu açık havada oksijen almak isteriz. Eğer bir bahçeniz varsa bu mevsimleri en güzel yaşayabileceğiniz doğal bir ortama sahipsiniz demektir. Ama ne yazık ki kış mevsimi gelip çattığında ve havalar soğumaya başladığında dört duvarın arasında binaların içinde kısılıp kalıyoruz.

Ama yeni dekorasyon modası ile durum bu durumu lehinize çevirmek artık elinizde. Zira şimdilerde oldukça büyük bir oranda yaygınlaşan kış bahçesi trendi var. Eskilerin sade balkonları şimdilerde süslü püslü mekanlara dönüşürken, kimi evlerde ise bahçedeki şık kışlık bahçelerine dönüşüyor.

Bahçe İçinde 4 Mevsim

Kış bahçeleri ; kalın, açılıp kapanabilen kaliteli camdan üretilen kış bahçeleri, apartman hayatına sahip kişilerin bile 4 mevsim bahçesiz kalmamasını sağlıyor. Kare, daire, dikdörtgen ya da üçgen dahil olmak üzere tüm geometrik şekillere sahip kış bahçesi tasarlanabiliyor. Ayrıca bu bahçelerin kullanımı ve temizliği çok pratik.

Sevdikleriniz ve ailenizle kışın dahi doğal bir bahçe ortamında zaman geçirmek isterseniz, kış bahçelerin tam size göre. Kış bahçeleri yalıtım sistemli, ısıtmalı bir şekilde dizayn edilebildiği için enerji tasarrufuna da sebep olabiliyor.

Kış bahçesi tasarımlarında sabit camlar kullanılabiliyor.Ama eğer sabit cam istemiyorsanız camlar yaz aylarında katlanabilir cam tarzında da tasarlanabiliyor. Yani dört mevsime yönelik açılabilir ve kapanabilir sistemlerde arzuya göre seçenekler bol. Böylelikle 4 mevsim boyunca kış bahçenizin keyfini tüm konforuyla yaşayabilirsiniz. Güvenlik konusunda ise endişeye gerek kalmayacak şekilde emniyetli bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Camların kırılmaz oluşuyla güvenliği desteklenebilen bu tarz mekanlar, cam ve çelik malzemelerin yanı sıra özel kilit sistemlerine de sahip.

Kış aylarında evlerin kış bahçesi bölümlerinde elinizdeki çayınızla ya da kahveniz ile geçirebileceğiniz keyifli ve konforlu zamanların bir benzeri daha yoktur.

Ayrıca kaliteli şekilde usta ellerle yapılan montajlarla inşa edilen bir kış bahçesinin kullanım ömrü oldukça uzundur.Böyle kaliteli bir sistem yaptırdıktan sonra bahçenizin periyodik bakımlarını yaptırmayı ihmal etmemenizde fayda var. Ülkemizde moda olması 15-20 yıla dayanan bu sistemler, 4 mevsim kapalı ev ortamında kalmaktan bunalanlara özel sıradışı tasarımlar.

Cam Çatı mı ? Kapalı Çatı mı ?

Kış bahçeleri cam çatı formunda da tasarlanabilmektedir. Son zamanlarda güneşi kontrol edebilme özellikli yeni camlar sayesinde tasarlanmış son moda cam çatılı sistemler de oldukça fazla sayıda talep görmekte. Kış bahçenizin Cam çatı kış bahçesi mi yoksa kapalı çatı kış bahçesi mi olmasını istediğinize karar verdiğiniz takdirde isteğiniz doğrultusunda mekan özellikleri de göz önünde bulundurularak tasarlanabilmektedir.

Kış bahçesi tasarımlarımızı incelemek için lütfen tıklayınız.