Tente Kumaşı Seçerken…

Uncategorized

Tente Kumaşı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Çeşitli dış etkilerden korunma amaçlı kullanılan tenteler amaçlarına yönelik uygun tasarlanmış  branda kumaşlarla örtülüp gerilen sistemlerdir.Tasarım ve üretimleri çok çeşitli formlarda yapılabilmektedir.Organizasyon yapılan alanlar ve çadırlar veya  araçları korumak gibi birbirinden değişik amaçlara hizmet eden tente kumaşları kişiye özel tasarım ve imalat olarak yapılabilmektedir. İzmir Pergola Tente olarak bu işteki yılların tecrübesini oldukça kaliteli malzemelerden üretilmiş kumaşlarımızla siz müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız.

Uzun yıllardır  sürdürdüğümüz faaliyetimiz tente sistemleri ya da sadece amaca özel ve uygunluktaki brandalarımız  alanında uzmanlaşmış profesyonel kadromuzla ve tecrübeli ekibimiz sayesinde  size özel tasarımlar hazırlanarak sunumu yapılmaktadır. Kullandığımız kumaşlar tente kumaşı olarak  tabir edilen kumaşlardır.

Tente Kumaşları Nasıl Üretilir ?

Kumaşlar elyaflardan üretilmektedir. Membran malzemelerin dışında genellikle yoğun bir şekilde kullanılan elyaf polyester olandır. Çeşitli ipliklerden tente kumaşının kullanılacağı amaca yönelik farklı dokuma türlerinde ve sıklıklarında üretilrler. Kumaşların üretildiği yer önemlidir. Bu konuda dünya çapında ün yapmış firmalar tercih edilmelidir.

Tente Kumaşları Nasıl Yapılır ?

Tenteler brandaları taşıyan sistemledir. Branda dediğimiz aslında  tente kumaşlarıdır. Tente kumaşları nasıl yapılır sorusuna cevap olarak  son derece dayanıklı elyaflardan çekilmiş ipliklerle dokunmuş kumaşlar amaca yönelik kaplamalar tente kumaşı haline getirilerek tasarımları yapılır.

Tente kumaşları dayanıklı ve kaliteli olmak durumundadır.Kumaşın sert ve kalın olması dayanıklılık açısından son derece önemlidir. Kötü hava koşullarını düşündüğümüzde bu malzemeler çok önemlidir.Kaliteden hiçbir şekilde ödün verilmemelidir. Müşteri memnuniyeti ve sağlıklı bir hizmet kaliteden verilmeyen bu ödüne bağlıdır.

Tente kumaşları fiyatları

Tente kumaşları fiyatları kalite ve renklere göre değişiklik gösterir. Fiyatlar satıcı firmaların satış ve fiyat standartlarına göre de çeşitlilik gösterir.Tente kumaşları özel kumaşlar olduğundan fiyatları doğal oalrak  biraz yüksek olabilmektedir.

Tente kumaşları imalatı genellikle fabrikalarda yapılır. Bu üretimler uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren köklü firmalar tarafından yapılmaktadır. Tente üretimi yapmak  ve tente kumaşı imal etmek  gerçekten büyük bir uzmanlık ve deneyim gerektirmektedir. Makinelerin kalitesi ve üretimdeki başarı da mutlaka dikkat edilmesi gereken göstergelerdir. Fiyatların yüksek olması nedenlerinden biride maliyetin ve üretim şeklinin oldukça maliyetli ve zahmetli olmasıdır. Hem üretici firma  hem de satıcılar ürünlerin kalitesinden taviz vermemek adına büyük bir titizlikle çalışmalıdırlar.Tenteler işlerinde uzman olan kişiler tarafından üretilmelidir. Tente üretiminde kesinlikle çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü hata kaldırmaz bir işlemdir.Tek bir hata geri dönüşü olmayan durumlara davetiye çıkarabilir.

Tente fiyatlarımızı incelemek için lütfen linke tıklayınız.