Tenteler Nerelerde Kullanılır ?

Uncategorized

Tenteler Nerelerde Kullanılır ?

Gün geçtikçe gelişen teknoloji birlikte koruyucu kumaşlar üretilebilmekte ve bu imkanlardan faydalanılarak  pratik ve kullanışlı tente sistemleri yapılabilmektedir.Bu sistemler oldukça sağlam ve dayanıklıdır.Oldukça başarılı olan bu tasarımlar görevlerini başarıyla yerine getirirler. Firmamız yıllardır bu sektörde yer alan ve ürün çeşitliliği bakımından oldukça geniş bir yelpaze sunan tasarımcı bir firmadır. İstediğimiz tente sistemini sizin için kaliteli malzeme ve kumaş seçenekleriyle tasarlayarak hizmetinize sunuyoruz. Size düşen ise ekibimize uygulama alanını göstermek ve montajını yaptırdığınız tente sisteminizi konforlu bir şekilde yıllarca kullanmak kalıyor.

Başlıca kullanım amacı kullanıldığı alanları güneş ya da yağmur kar rüzgar gibi mevsimsel etkilerden korumak olan tente sistemleri ev veya iş yerlerinde oldukça fazla ilgi gören uygulamalardır. Balkon, teras gibi alanlarının ya da  iş yeri , cafe, restoran gibi yerlerin açık alanlarının güneş, rüzgar ,yağmur, kar gibi etkenlerden korunması için yapılmaktadır.

Tente çeşitleri deyince akla çok sayıda tente çeşidi gelmektedir.Bu tente çeşitlerinden bazıları şunlardır. Mafsallı Tente sistemleri,Eğiminin ayarlanabildiği tente sistemleri , Körüklü tente sistemleri,  tekli tente sistemleri, çiftli tente sistemleri, sabit tente sistemleri, manuel tente sistemleri, otomatik motorlu tente sistemleri vb.

Tente Çeşitleri

Körüklü Tente Sistemleri

Bu sistemler daha çok balkon ve cam önü tarzı yerlerde kullanılmaktadır. Körüklü tente sistemleri düz açılıp kapanan bir sistem olup normal sistemlerden farklı olarak yan kısımlardan gelen güneşi keserek evlerinizi, iş yerlerinizi güneş etkisinden korumaktadır. Keçe ve bez gibi kumaşlar ve naylon kullanılarak oluşturulurlar. Körüklü tenteler büyük alanlar için pek uygun olmadıklarından genellikle balkon ve giriş kısımlarda tercih edilir.Başlıca tente çeşitlerinin içerikleriyle ilgili bilgi verecek olursak :

Çiftli Tente Sistemleri

2 profil ayak üzerine montaj yapılarak oluşturulan sistemlerdir. Daha büyük bahçeler, restorant, cafeler için uygun olan sistemlerdir. Çift yöne açılması tercih edilmesine neden olan özelliğidir.

Tente malzemesinin dört bir tarafında bulunan kapaklar vasıtasıyla tamamen kontrol edilebilir. Var olan su kanalları sayesinde aşağı su akması da önlenir.

Kasetli Tente Sistemleri

Kasetli tente sistemleri estetik görünüme sahip ürünlerdir. Kaset sistemleri sayesinde veranda etkisi oluşturduklarından çok tercih edilirler. Tente mekanizması vasıtasıyla geri çekilince malzeme bir kaset sistem içine konur. Bu sayede tente kumaşı bütün zararlı etkilerden korunmuş olur. Uzun ömürlüdür.

Raylı Pergola Tente Sistemleri

Sigara içmeyle ilgili son yasal düzenlemelerden sonra sıkça karşımıza çıkan bu sistem çok tercih edilen bir sistemdir.Otel ,kafe, restoran tarzı iş yerlerinde çok fazla kullanılmaktadır. Pergola tente sistemi her mevsim kullanılmaktadır.

Tente Modellerimizi görmek için lütfen linke tıklayınız